درباره ما

اهداف و چشم انداز


بسم الله الرحمن الرحیم باسلام ادب واحترام به یکان یکان هموطنان عزیز . شریف وبزرگوار درجای جای کشورم ایران . امیدوارم سخنانی برزبان بیاورم که هم برای شما سودمند باشد و خداوند متعال نیز خشنود گردد . بنده حقیر بفرموده ولایت فقیه برای مطالبه گری و شفافیت بیشتر از همه ی ۸۰وچند میلیون ایرانی درهر کسوت وجایگاه اجتماعی تقاضا میکنم تا بابنده همکاری کنید و از همه مسئولین بپرسیم چرا ؟ عدالت را سرلوحه ی مسئولیت قرار نمیدهند تا حضرت آیت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب مجبور نباشند اعتراف کنند ما در حوزه ی عدالت عقب افتاده ایم . چرا مسئولین باور نمیکنند که ما در یک جنگ تمام عیار نابرابر قرار داریم انهم در مقابل دشمنی قسم خورده تا دندان مسلح درهمه ی حوزه های سیاسی . فرهنگی . اقتصادی . اجتماعی و نظامی و امنیتی قرار داریم .

مردم عزیز ایران امسال یک فرصت طلایی برای شکوفائیه صنعت و تولید ملی است زیرا سال جهش تولیداست . پس مسئولین باید باور کنند که ما در جنگیم انهم در جنگ نا منظم ونمی توانیم خودمان را بانظامهای اداری کشورهایی که درجنگ نیستند واقتصادشان آزاده و هیچ تحریم و فشاراقتصادی روی آنها نیست , مقایسه کنیم . ما محدودیت مالی وارزی داریم . ما نمیتوانیم بخشنامه ای وکلی عمل کنیم . مسؤلان ما باید جزء جزء اینها رو بررسی کنند . به جای اینکه اینهمه نهادهای نظارتی بالای هم داشته باشیم و جمعیت های زیادی روبگذاریم تا روزها کارهای موازی انجام بدهند . مردم عزیز بعد از اینهمه نهاد نظارتی تازه باید جواب پلیس امنیت اقتصادی و وزارت اطلاعات وسازمان بازرسی رو بدهیم . در واقع همه ی این نظارت ها برای این است که مسئولین وظایف خود را انجام نمیدهند یا در مسئولیت شان قصور میکنند . که نتیجه همان ناکارآمدی ومسئولیت گریزی ست . ودر کل به نفع هیچکس نیست .

نه به نفع ملت است ونه به نفع نظام مقدس جمهوری ایران . هرچقدر نظارت بیشتر باشد جاهلان وغافلان وناکسان بازهم برای حق الناس وبیت المال با برنامه ریزی دقیق فساد خودرا انجام میدهند . ومسئولین دلسوز ومتعهد به نظام برای حفظ آبروی نظام یا به دنبال پس گرفتن بیت المال از خائنین هستند یا صورت خود را با سیلی سرخ میکنند ویا . . . . درواقع همه مردم ومسئولین در زحمت اند چون عده ای نمی توانند مثل آدم زندگی کنند . مردم خوب وشریف نمیدانم چرا دولت ما به خاطر فشارهایی مثل پرداخت یارانه ها یا بدهی بانکهای خصوصی به بانک مرکزی , اسکناس چاپ میکند . اما برای تولید ملی اسکناس چاپ نمیکند . سال جهش تولید بهترین فرصت است تا دولت دریک حرکت انقلابی دست صنعتگران را بگیرد . وحجم دولت را کم کند وقدری از وظایف خود را به بخش خصوصی بسپارد . ن اینکه دولت را بزرگتر کند . مثل سازمان میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی که به وزارتخانه مبدل شد .

بزرگ شدن این سازمان هیچ سودی برای هنرمندان صنایع دستی نداشت . هموطنان خوبم بنده یکی از هنرمندان مبتکر و نوآوری و مبدع این سازمان هستم که بیش از ۲۵ سال است که بااین سازمان فعالیت دارم و جزء هنرمندان پیشکوت استان تهرانم . بجز سی چهل لوح تقدیر چیز دیگری از این سازمان بما نرسید . گویا ما سیاهی لشگر بودیم تا مدیران سازمان راحتر به اهدافشان برسند . امروز هم که این سازمان وزارتخانه شده است اصلأ بنده را تحویل نمیگیرند . واقعأ اگر اینها مسئول نبودند بنده هنرمند نبودم . اصلأ اینها بگویند۰چه کاری برای هنرمندان کرده اند . هموطنان بنده درحضورتان از ریاست قوه قضائیه تقاضا میکنم تا نظارت بیشتری نسبت به این وزارتخانه داشته باشد . بنده به عنوان هنرمندی که برای توسعه ونشر فرهنگ دینی و مذهبی خودوهم میهنانم تلاش میکردم وازیاران چشم یاری داشتم . بنده تصورمیکردم مسئولین بادیدن اولین ابداع و باساختن اولین محصول یا اثر هنری ام بابنده همکاری یا مشارکت میکنند و یا بستری آماده میکنند برای ادامه راه . حتی حاضر نیستند

تسهیلات ارزان قیمت در اختیارم بگذارند تابتوانم کارم را به نتیجه برسانم حتی حاضرنیستند قول مساعدت شفاهی بدهند . فقط الحق والانصاف مقام معظم رهبری ۲۵ سال پیش وقتی که مفتخر به دیدارشان شدم به اندازه ی همه ی مسئولین (بنده ی کمترین ) را مورد الطاف کریمانه ی جنابشان قرار دادند وبعدازشنیدن انگیزه واهداف وچشم اندازم برای ادامه راه قول مساعدت دادند واز مسئولین ذیربط و برگزارکنندگان نمایشگاه قول مساعدت گرفتند وبرای مساعدت بیشتر پیشنهاد حکیمانه ای را نسبت به تعویض واستقاده ازخطوط زیبای ایرانی بجای خط عربی (عثمان طه ) ایراد فرمودند . همین امر مهم بنده را متقاعد کرد تا از خط نسخ ایرانی ونقوش ایرانی برای بزرگترین قرآن معرق چرمی دنیا استفاده کنم . وباامید به اینکه مسؤولان نظام با بنده مساعدت خواهند کرد صبروخویشتن داری کنم ودرایران بمانم . زیرا یقین دارم وعده ی الهی دروغ نیست . فقط خدا ما را کفایت میکند . ایکاش همه ی مسئولین نظام به توصیه های ولایت فقیه عمل میکردند .

مردم شریف ایران همانگونه که مستحضرید هروقت امور بدست مردم سپرده شد کار به سامان است . این روزها ریاست جمهورآقای دکتر روحانی هم به این مهم اشاره دارند که باید کارها را به دست مردم داد . حتی به مسئولین درسراسرکشور سفارش کردند هرچه کارهای نیمه تمام دارید به مردم بدهید .مردم کارهارا به نحو احسنت انجام خواهند داد

درقوه ی قضائیه آقای آیت الله ابراهیم رئیسی آنقدر محکم وبااقتدار پای حقوق مردم ایستاده اند که میفرماید : حتی کسانی که ترک فعل هم کرده اند , می بایست جوابگو باشند . این یعنی جرمی که مجرم مرتکب شده است هرگزفراموش نمیشود وهمواره مجرم است . پس هرمسئول و کارگزاری اگر به وظیفه قانونی خود عمل نکرده باشد . حتی اگرسالها از جرمش بگذرد قانون سراغ آنها خواهد رفت . چون درزمان خدمت وظیفه ی قانونی اش راانجام نداده است . این همان موقعیتی است که بنده باصبرو مقاومت بدست آوردم این همان وعده ی خداست که به مؤمنین ومستضعفین داده است .هموطنان بزرگوار همین ترکیب درمجلس شورای اسلامی هم برقرارشده است . ترکیبی از متخصص ها , باتجربه ها وتازه نفسها درکمیسیون فرهنگی مجلس گرد هم آمدند به ریاست مرتضی آقاتهرانی امیدتازه ای را درباور مردم بوجود می آورد . بالاخره بعد از سی سال انتظاروامید , بنده میتوانم به آرزویم برسم .

زیرا بنده (بنده ی خدا ) یک ایرانی مسلمانم که هم به ایرانی بودنم و هم به مسلمان بودنم افتخار میکنم . افتخاری دیگر نصیبم شده وآن شیئه بودنم است . هرکدام ازاین سه تعهدات وتکالیفی را برعهده ام گذاشته تا نسبت به هموطنانم احساس دین وتکلیف داشته و این احساس را دروجودم چنان نهادینه کرده ام که به یک باورعمیق مبدل شده است که از یک آدم عادی و مسموم به روزمرگی به بنده ی خدا رسیدم که تسلیم دربرابر اراده ی خداوندباشم و لحظه ای دست از خدمت به خلق خدا برندارم . پس باتوکل به خدا دست به ابتکار ونوآوری زدم و محصولات وکالاهای کاربردی ای را نمونه سازی کردم و پس از استقبال مردم تولیداتم را شروع کردم . لازم بذکراست سی سال پیش طراحی واجرای بزرگترین قرآن معرق چرمی دنیا را برعهده گرفتم که هرصفحه ی آن یک اثرهنری منحصر بفرد درجهان است . ابعاد هرصفحه ۱۸۰ در۱۳۰ سانتیمتر مربع است . هرصفحه بابیش از سی هزار قطعه چرم بریده شده معرق شده است . بعدازدیدارمقام معظم رهبری درموزه ی هنرهای معاصرتهران بود که به یقین رسیدم

که میبایست این قرآن را درایران به توسط همه ایرانیان شریف ودلسوز و ارادتمند به قرآن به سرانجام برسانم و با عنایت به اینکه هرصفحه ازاین قرآن یکسال شمسی زمانبراست به همین منظور تصمیم گرفتم برای همه ی صفحات قرآن کریم را در قالب یک تیم ۱۲۰ نفره از اساتید و هنرجویانی که شخصأ آموزش بدهم در زمان معین و با هزینه ی معین به انجام برسانم . درسی سال گذشته عده ای ازمسئولین آستانه صبرشان پایین بود و اصلأ حوصله و وقت شنیدن این قبیل توضیحات را نداشتند . عده ای ازمسئولین چون منفعت طلب بودند فقط سهم خود را به صورت خشکه یا نقدی میخواستند . یعنی همان رشوه گرفتن . که اینکار اصلأ بامنطق بنده جور درنمی آمد. عده ای هم اساسأ اعتقادی به این نوع کارهای فرهنگی نداشتند وبنده رو سنگ قلاب میکردند . عده ای از مسئولین هم بخاطر خوش رقصی برای اربابشان امریکا , با بنده دشمنی کرده وهزاران توهین وتحقیر نثاربنده میکردند . عده ای از مسئولین هم دلشان به حال بنده میسوخت واز سردلسوزی توصیه ی مهاجرت برایم میکردند .

عده ای هم اصلأ نمی دانستند که چه باید بکنند . پس دریک دورباطل دوباره بنده را مینشاندند درمقابل کارشناسان هنری همان کسانی بودند که تا باجشان را نگیرند کاری برای هیچکس نمیکنند . مردم محترم وشریف ایران همه مسئولین به نوعی به تکلیف خود عمل نمیکردند . و خطای بزرگتر آنان این بود که بنده را میفرستادند تاکاری که هنوز انجام نشده را کارشناسی کنند. مردم عزیز ایران خدا شاهد است آرزو دارم باهمین مسئولین به دیدار مقام معظم رهبری میرفتیم وبنده درحضور رهبری از آقایان چند سؤال میپرسیدم ؟ سوال اولم این بود که شما مسئول چه کسی بودید؟ مسئول مردم بودید یا مسئول خودتان؟ از آنان میپرسیدم آیا فقط یک بار به این فکر میکنید ارباب رجوئی که کارش به شما افتاده و باجواب منفی از دفتر شما بیرون میرود باچه رویی باید جواب همسر وفرزندان خود را بدهد . انهم برای سی سال متوالی ؟ مردم خوب کشورم ایران بنده نمیخواهم مظلوم نمایی کنم . فقط میخواهم واقعیت را عرض کنم . تا بدانید چقدر سخنان آقای آیت الله رئیسی به حق است .

که فرمودند : خسارت برخی از ترک فعل ها بیشتراز فعل هاست و مسئولان باید بدانند که اگردرزمان خود وظیفه خود را انجام ندهند , مجرمند و چنانچه سالها از زمان ارتکاب جرم آنان بگذرد ولازم باشد به سراغ آنها خواهیم رفت . چون در زمان خود کارخود را انجام نداده اند هموطنان خوبم فرمایشات آیت الله رئیسی دقیقأ همان اتفاقی است که میان بنده ومسئولین فرهنگی این کشور درسی سال گذشته بوجود آمده است آقایان به هیچ چیز به غیر از خود وسلیقه و رأی شان توجه نکردند . مردم خوب ایران اجازه بدهید با یک حساب سرانگشتی ببینیم بین بنده و مسولان ذیربط نکته ی مشترکی وجود داشت وآقایان به آن توجه نکرده اند ؟ ویااساسأ بنده سنخیتی باآقایان دارم یا ندارم ؟ بنده ایرانی ام و مسئول هم ایرانی است . بنده مسلمانم و مسئول هم مسلمان . بنده مذهبم شیئه است قطعأ آقایان بابنده هم مذهبند .

بیشترابداعاتم برای اشتغال وبهبود فضای کسب وکاروتولید محصولات وکالاهای مفید فرهنگی بود ودر نمایشگاه هایی که همین مسئولین برگزارکننده ی آن بودند شرکت میکردم تا مردم بتوانند محصولات وکالاو آثارهنری ام را مشاهده کنند . مسئولین فقط به اهدای لوح تقدیر اکتفا میکردند وهیچ اقدام مأثری برای بسترسازی های مناسب باتولید وبهبود فضای کسب وکارانجام ندادند . باوجودی که محصولات وکالاهای خلاقانه ام قابلیت صادرات داشت وبنده بارهااز آنان تقاضا میکردم تا قدمی دراین راستا بردارند هیچ اهمیتی به تقاضایم نمیدادند . حتی حاضرنشدند تسهیلات ارزان قیمت برای ادامه کار را نیز از بنده دریغ کردند . هموطنان باعنایت به این مهم که نکات مشترک زیادی میان ما بود به هیچیک از این نکات فکر نمیکردند . فقط اسیر خودخواهی خودرأیی و خودمحوری شان بودند. بنده هم باتوجه به اینکه شرایط برای مهاجرت برایم مهیا بود دو چیز مانع از رفتنم می شد .

اول یاد خدا وعهدی که با حق تعالی داشتم . دوم قولی که به مقام معظم رهبری داده بودم . که این کار باید برگ زرینی از افتخارات ایران اسلامی باشد . همین دو عهد باعث شد تا از هفت دعوتنامه کشورهای حوزه خلیج فارس چشم پوشی کردم . شاهد براین مدعا این است که شش صفحه از آثار قرآنی ام را نزد شیخ (راشدمرادطاهرالبلوشی) سپردم وبه ایران برگشتم . بعداز سال ۲۰۰۱ هم فقط بامسئولین بخش دولتی جنگیدم و به امید خدا پیروزی نزدیک است . امروز کار را به شما مردم شریف میسپارم . تاهمان شود که باید بشود . هموطنان بنده سی سال صبر کردم تا امروز به فرمان ولایت فقیه وبه یاد امام خمینی (ره) وشما مردم خوب وشریف تحول آفرینی کنیم . وبه امریکای جنایتکار نشان دهیم ما فرهنگ دینی ،ملی و همه آداب و روسوم خود را دوست داریم وآن را با فرهنگ بیگانه عوض نمی کنیم .

هموطنان عزیز . آخرین درخواستم را سال ۹۳ به حوزه وزارتی فرستادم واز شخص وزیر تقاضاکردم تا فضایی را دراختیارم بگذارند تابتوانم برای ۱۲۰ نفر از اساتید و هنرمندان صنایع دستی به مدت پنج سال ایجاد اشتغال کرده و به مدد آنها پروژه ی بزرگترین قرآن معرق چرمی دنیا را در۶۵۰ صفحه به سرانجام برسانم . ضمن اینکه یک شرکت عربستان سعودی مبلغ ۶۰ میلیارد تومان هزینه اش را تقبل کرده است . مردم خوب کشورم ایران تصور میکنید جواب مسئولین چه بود ؟ متأسفانه باز هم جواب منفی بود . هموطنان خوبم شما قضاوت کنید وببینید خود باختگی تا چه اندازه ؟ دشمنی تا چه اندازه ؟ مسئولیت گریزی تا کی ؟ ناکارآمدی تا چه حد ؟ انفعال به چه قیمتی ؟ مردم خوب ایران فرض میگیرم که هرچه کردند سهوأ بوده واز روی غفلت بوده است و حالا ببینیم از این به بعد که قرار است همه ی ملت شریف ایران همراهی ام کنند چه دفاعی از خود ارائه خواهند کرد. بهتر ماحرکتمان را شروع کنیم و به نظام سلطه نشان دهیم وحدت یعنی چه ؟ ایمان به قرآن و اهل بیت یعنی چه ؟ واگرقرار باشد دردنیا بدرخشیم .

همین امروز است . امروز که در همه ی شهرهای امریکا صحنه ی آشوب وتظاهرات است . ما میتوانیم همه ی اصالت . اقتدار وعزتمان را به رخ دنیا بکشیم . حالا باید برای تحول آفرینی آماده شویم . برای تحول آفرینی باید روحیه ی جهادی داشته باشیم و انقلابی عمل کنیم و ولایت فقیه را تنها نگذاریم واز رهنمود های ایشان بهرمند شویم هموطنان برای اینکه بدانید که مسئولین چه فرصتی را درسی سال گذشت از بنده , خودشان وملت ایران و نترسم بگم از دنیا گرفتند تصاویری از محصولات کالاها و آثارهنری ام را درصفحه ی شخصی ام به نمایش میگذارم تا نظرات خود را ابراز فرمایید .تا جوانی که مسئولیت رساندن پیام های شما به بنده و پیام های  بنده را به شما عزیزان برساند. کمال تشکر و سپاس را دارم.

 

باتجدیداحترام ابوالفضل عیازی .

نقاط عطف

خلاصه ای از تاریخچه شرکت

خرداد، 1369

ساخت بزرگترین قرآن چرمی دنیا


بزرگترین قرآن چرمی دنیا  

بهمن 1371

ثبت شرکت سیما چرم


اسفند، 1374

بازدید رهبر معظم انقلاب از بزرگترین قرآن چرمی دنیا در موزه هنرهای معاصر


شهریور، 1375

طراحی مجدد بزرگترین قرآن چرمی دنیا به پیشنهاد حکیمانه مقام معظم رهبری با خطوط و نقوش ایرانی